Zawody kobiece – czy takie są?

Kobiety wybierają niektóre zawody chętniej niż inne. Za popularne uznawane są zawody takie, jak nauczanie, pielęgniarstwo, praca w turystyce, wszelkie prace biurowe, handel i consulting. Coraz więcej pań wybiera prace kiedyś uznawane za męskie – kierują autobusami, tirami czy pociągami. Nie jest to jednak masowy trend, a raczej jednostkowe przypadki. Niejedna osoba zamierza rozwijać się i zmieniać zawód co pewien czas. Można przez kilka lat uczyć w szkole, później zostać lektorem języka na studiach, a później założyć własną szkołę językową lub zająć się na przykład działaniami handlowymi.

W jakiej pracy lubują się kobiety?

Kobiety lubią prace kreatywne, ciekawe, wymagające wiedzy i umiejętności. Coraz więcej pań zajmuje się coachingiem, doradztwem personalnym, trenowaniem w klubach fitness. To prace ciekawe i dające dobre pieniądze. Niejedna pani szuka pracy szytej na miarę, uznając prace biurowe czy w szkole za zadania nudne, nie dające rozwoju. Na pewno warto znaleźć ciekawe zatrudnienie i posługiwać się wiedzą wyniesioną ze szkoły czy studiów. Panie pracują jako krawcowe, hafciarki, kwiaciarki. Nie są to zawody wyłącznie kobiece. Panowie czasami także spełniają się jako krawcy, kwiaciarze czy pielęgniarze. Panie wykonują zawody męskie, są biznesmenkami, kierowcami, murarzami, czasami budują własny dom wspólnie z całą rodziną. Rozwijają się i realizują coraz lepiej. Ich praca jest ciekawa, wyjątkowa i na pewno godna uwagi oraz zaufania. W zawodach informatycznych coraz więcej pań znajduje swoje miejsce. Panie kierują dużymi firmami oraz korporacjami. Ich umiejętności, wiedza oraz empatia są coraz lepsze i ważniejsze. Niejedna dama wie, że warto pracować dużo, rozwijać się i dobrze zarabiać. Wysoka jakość pracy to podstawa, a niejedna kobieta wie, że praca jest bardzo ważnym zadaniem. Bycie na utrzymaniu męża to pieśń przeszłości. Dzisiaj kobiety pracują i mają własne pieniądze, bo wiedzą, że niezależność to prawdziwy skarb.

 

Podsumowując, praca dla kobiet to nie musi być praca nisko opłacana, nieciekawa, coraz częściej panie sięgają po prace z górnej półki, w których zarabiając coraz większe pieniądze i mają lepsze perspektywy zawodowe.

Więcej informacji na teamt kobiet w polityce znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 4