Skuteczne sposoby na zabezpieczenie ekranu telefonu przed uszkodzeniem.

Koniec z rysami

Jednym z najważniejszych elementów każdego telefonu jest bez wątpienia ekran. Umożliwia on nie tylko jego obsługę, ale i odpowiada za wyraźne widzenie treści. Warto więc zadbać o jego nienaganny wygląd i zabezpieczyć przed porysowaniem czy stłuczeniem. Najpopularniejszą formą ochrony ekranu jest nałożenie na niego folii lub szkła hartowanego. Takie zabezpieczenie pozwala uniknąć uszkodzenia telefonu, a jednocześnie nie zmniejsza wrażliwości ekranu na dotyk. Co więcej, można zdecydować się na takie modele szkła, które przyciemniają ekran, a zobaczenie jego treści jest pod pewnym kątem niemożliwe – jest to dobry sposób na uniknięcie wścibskich spojrzeń i zachowanie prywatności.

Szkło czy folia?

Oba sposoby różnią się między sobą stopniem ochrony. Folie nadają się do przeciwdziałania powstawaniu zarysowań i drobnych pęknięć. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które noszą telefon np. w kieszeni spodni wraz z kluczami czy monetami, albo w torebce. W takich sytuacjach telefon szczególnie podatny jest na powstanie rys. Sprawdzają się świetnie w przypadku małych ekranów, a także w telefonach z klawiaturą.

Szkło hartowane zapewnia nieco większą ochronę niż folia.

Jest szczególnie zalecane właścicielom dużych telefonów, których ekrany mają znaczne rozmiary. Takie zabezpieczenie sprawdza się np. w sytuacji upadku telefonu z wysokości – nawet wtedy, gdy telefon upadnie ekranem do ziemi, nie musi to przesądzać o tym, że został on uszkodzony. Szkło – podobnie jak i folię – można nabyć w wielu sklepach czy stoiskach z akcesoriami do telefonów. Wraz z nim sprzedawane są najczęściej artykuły pomocne przy jego aplikacji. Przed nałożeniem szkła należy dokładnie oczyścić ekran ze wszelkich pyłków czy odcisków palców, przetrzeć ściereczką,a następnie zaaplikować szkło. Podobnie wygląda nakładanie folii. Środki ochrony tego typu występują w wielu wersjach, nie ma więc problemu z dopasowaniem ich do telefonu danej marki.

Etui z klapką

Inną metodą, która może pomóc uniknąć stłuczeń ekranu, jest noszenie telefonu w specjalnym etui, które dodatkowo zawiera klapkę zabezpieczającą ekran. Takie akcesorium jest eleganckie i przydatne, a wiele modeli zawiera także kieszonkę np. na kartę kredytową czy dowód. Etui nie przeszkadza w zwykłym użytkowaniu telefonu, a szeroki wybór tego typu produktów umożliwia dopasowanie go do wybranego modelu telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

48 − = 38