Przepis na drinka

Wśród różnych napojów alkoholowych drinki cieszą się wzrastającą popularnością, co wynika prawdopodobnie z ich atrakcyjnych smaków. Dzięki odpowiedniemu mieszaniu składników – alkoholi, syropów, soków i owoców, możemy uzyskać bardzo smaczne napoje, które potrafią zadowolić nawet najbardziej delikatne czy wyrafinowane gusta. Sączenie drinków na imprezach czy w lokalach jest również po prostu stylowe – i na pewno elegantsze niż wypijanie z kufla trzeciego już piwa.

Przepisów na drinka jest bardzo wiele – cały czas powstają też nowe, będące owocem zróżnicowanych eksperymentów smakowych.

Możemy wyróżnić kilka podstawowych drinków, które znajdziemy w prawie każdym lokalu. Jednym z nich jest drink sex on the beach, do którego przyciąga nie tylko ciekawa nazwa, ale też dobry smak. Drink ten możemy przyrządzić z 20 ml wódki, 20 ml likieru brzoskwiniowego i dwóch rodzajów soków, po 100 ml soku pomarańczowego i żurawinowego. Całość oczywiście możemy uzupełnić kruszonym lodem. Drink podajemy w wysokiej szklance, najlepiej ze słomką.

Inny popularny i bardzo smaczny drink to Margarita, którą zwykle podaje się w kieliszku z brzegiem otoczonym solą. Nie wszyscy jednak lubią łączenie smaku drinka z solą, toteż w warunkach domowych możemy łatwo zrezygnować z tego dodatku. Sam drink przygotowujemy w shakerze, mieszając 40 ml tequili 20 ml likieru Triple Sec oraz 15 ml soku z cytryny. Do shakera wrzucamy również kostki lodu, sam drink podajemy już bez nich.

Bardzo smaczne są również drinki wykorzystujące kokosowy alkohol – Malibu.

Drinki te są również bardzo atrakcyjne wizualnie ze względu na mieszanie kolorów. Drink Malibu z bananem przyrządzamy z wykorzystaniem 30 ml Malibu, odrobiny Blue Curacao oraz oczywiście soku bananowego. Całość mieszamy z kruszonym lodem (Blue Curacao dla lepszego efektu kolorystycznego dodajemy na koniec) i podajemy w rozszerzanym kieliszku.

Temu egzotycznemu drinkowi szyku doda maleńka parasolka. Innym prostym drinkiem z Blue Curacao jest Kamikaze – 50 ml wódki, 50 ml Blue Curacao i 50 ml soku z cytryny.