Pomysł na muzealną wycieczkę po Warszawie

Warszawa jest jedną z najlepszych destynacji na urządzenie sobie wycieczki muzealnej. Oprócz Muzeum Narodowego koniecznie w planie zwiedzania trzeba zawrzeć Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum w Łazienkach Królewskich. Osoby, które ciekawią miejsca nietuzinkowe, z pewnością zadowoli wizyta w Muzeum PRL-u, Muzeum Neonów oraz Muzeum Słoików.

 

Darmowe dni w muzeach

 

Wstęp do większości stołecznych muzeów jest płatny, jednak przeważnie każde z nich w wybrany dzień tygodnia jest darmowy, to doskonała możliwość zobaczenia wystaw zupełnie za darmo.

 

Warszawa – darmowe muzea z podziałem na poszczególne dni:

  • poniedziałek: Muzeum Kolejnictwa,
  • wtorek: Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Karykatury
  • czwartek: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie – Pałac na Wyspie i Stara Oranżeria, Muzeum Historii Żydów Polskich.
  • sobota: Muzeum Wojska Polskiego,
  • niedziela: Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Fryderyka Chopina.

 

Muzea, które trzeba zwiedzić w Warszawie

 

Warto też pamiętać, że muzealne imprezy kulturalne w Warszawie to ciekawy sposób na urozmaicenie zwiedzania. Szczególnie warte uwagi są te odbywające się latem w Łazienkach Królewskich (np. co niedzielne recitale fortepianowe), na Zamku Królewskim (bezpłatne lekcje muzealne) oraz w Muzeum Narodowym (wieczory w Muzeum Narodowym).

 

Oprócz Muzeum Narodowego, Muzeum w Łazienkach Królewskich oraz Muzeum na Zamku Królewskim należy również znaleźć chwilę na zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego. To miejsce, w którym historia podana jest w bardzo przystępny sposób. W słuchawkach wiszących na ścianach telefonów można usłyszeć wspomnienia powstańców z czasów wojny, obejrzeć multimedialne instalacje oraz typowe ekspozycje.

 

Centrum Nauki Kopernik zrezygnowało z nazwy „muzeum”, jednak jest to miejsce niezwykłe i szczególnie warte uwzględnienia w planach muzealnych wycieczek. Ekspozycje tutaj są inne niż w typowych przybytkach tego rodzaju ponieważ wszystkich eksponatów można dotknąć lub wziąć udział w interaktywnych wystawach.

 

Nowoczesność przeplata się z historią i tradycjami, w Warszawie coraz więcej miejsc zostało zrewitalizowanych i odnowionych, wśród nich znalazły się, m. in.: Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Narodowe oraz Muzeum Etnograficzne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

26 − 24 =