Kim jest trendsetterka i co robi?

Lubimy ubierać się modnie, ponieważ chcemy podobać się sobie i innym. Jednocześnie podążanie za modą jest zachowaniem bezpiecznym. Jeśli będziemy ubierać się w to, co inni, nie będziemy się negatywnie wyróżniać. Nikt nie będzie nas wytykał palcami. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają zmysłu estetycznego, nie znają się na doborze garderoby.

Wyróżniać się klasą, czyli sztuka ubierania się trendy

 

Istnieje jednak grupa ludzi, która pragnie zwracać na siebie uwagę. To indywidualiści, liderzy, osoby niezależne, lubiące wyzwania, chętnie kierujące innymi. Takie mocne osobowości wyznaczają trendy modowe. Nazywa się je trendsetterami, czyli twórcami trendów.

Trendsetterzy wyróżniają się zmysłem estetycznym, dobrze czują się w świecie mody. Nie boją się eksperymentować, przełamywać schematy. Dawniej wydawało się, że noszenie tenisówek do garnituru (marynarki) albo bluz z kapturem do koszuli z krawatem jest obciachem, wyrazem bezguścia i okropnym modowym faux pas. Dzisiaj taki ubiór już nikogo nie dziwi.

Jak powstają trendy? Osoby lubiące wytyczać nowe ścieżki w świecie mody inspirują się tym, co zobaczą w czasopismach, na ulicy, w internecie. To kreatywne dusze, które potrafią łączyć różne rozwiązania, dobierać różne, wydawałoby się zupełnie niepasujące do siebie części garderoby. Obserwują, co nosi ulica, tzw. hipsterzy, czyli przedstawiciele subkultury kontestującej główny nurt kultury masowej, w tym modę. Hipsterzy deklarują swoją niezależność wobec niej, akcentują swoją oryginalność, niepowtarzalność, indywidualność. W ten sposób automatycznie się wyróżniają, przyciągają uwagę. Hipster może być więc trendsetterem.

Twórcom opinii zdecydowanie zależy na rozgłosie. Ten mogą sobie zapewnić dzięki obecności w mediach, a zwłaszcza – w sieci. Osoby lubiące się wyróżniać strojem to zwykle młodzi ludzie, dla których internet i urządzenia mobilne są naturalnym środowiskiem. Dzięki internetowi wieści szybko się rozprzestrzeniają. To właśnie stanowi on sile dzisiejszych twórców trendów modowych.

Podążanie za nimi wcale nie musi oznaczać dużych wydatków na ubrania. Trendsetterzy bardziej stawiają na oryginalne wzornictwo, jakość surowców, staranne wykonanie produktów i właściwe ich zestawienia. Niektórzy są bowiem zdania, że wyróżniać należy się klasą, a nie obciachem. Dotyczy to nie tylko ubrań, ale też dodatków w postaci np. biżuterii.

Odzież polecana przez autorów trendów bardzo często wykonywana jest ręcznie. To odróżnia ją od tego, co można kupić w typowych butikach – nawet tych renomowanych i drogich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

31 − = 28