Katalog roślin – kwiaty na balkon i taras | Zielony Ogródek

W katalogu roślin na balkon i taras znajdują się m.in. kwiaty o pokroju wzniesionym oraz pnące. Alternatywą dla tradycyjnych roślin balkonowych, takich jak pelargonia, surfinia czy niecierpek, są niezwykle dekoracyjne kwiaty wywodzące się z egzotycznych krajów, np. z Brazylii. Propozycją jest alamanda pnąca o ozdobnych, żółtych kwiatach.

Katalog roślin – kwiaty pnące na balkon i taras

Balkony i tarasy to jedne z ulubionych miejsc na wypoczynek w ciągu dnia, zwłaszcza latem. Warto zadbać o ich dekoracyjność i przytulny wygląd, co można osiągnąć dzięki dobraniu odpowiednich kwiatów. W katalogu roślin przeznaczonych na balkon i taras znajdują się m.in.: tunbergia oskrzydlona i agapant afrykański.

Katalog roślin przeznaczonych na balkon i taras zawiera całe bogactwo kwiatów różniących się barwą, pokrojem oraz wymaganiami uprawowymi i pielęgnacyjnymi. Wśród nich znajdują się m.in. kwiaty pnące, które stanowią wyjątkową ozdobę. Jedną z propozycji jest alamanda pnąca, dla której naturalnym środowiskiem występowania jest Brazylia. Roślina ta posiada podłużne i błyszczące liście oraz wytwarza trąbkowate, żółte kwiaty decydujące o jej dekoracyjności. Alamanda pnąca kwitnie w okresie od maja do października. Najlepiej rośnie na podporach. Roślina preferuje przepuszczalne, żyzne i próchnicze podłoże z dodatkiem gliny. Posiada duże wymagania pokarmowe, dlatego wiosną i latem należy ją nawozić raz w tygodniu za pomocą nawozów dla roślin kwitnących. Alamanda pnąca doskonale prezentuje się w wiszących pojemnikach. W katalogu roślin pnących na balkon i taras z pewnością znajdzie się tunbergia oskrzydlona pochodząca z południowo-wschodniej Afryki. Roślina ta może osiągać do 3 m wysokości i preferuje stanowiska jasne, dobrze oświetlone i osłonięte od wiatru. Optymalnym podłożem dla tunbergii oskrzydlonej jest gleba szybko nagrzewająca się, kompostowa i przepuszczalna.

Katalog roślin – kwiaty o wzniesionym pokroju

W katalogu roślin na balkon i taras można znaleźć wiele propozycji kwiatów o pokroju wzniesionym. Jedną z nich jest agapant afrykański – wieloletnia roślina kłączowa pochodząca z Afryki Południowej. Agapant afrykański dorasta do 80 cm wysokości. Posiada długie, szablaste liście o ciemnozielonej barwie oraz delikatne sześciopłatkowe kwiaty w kolorze niebieskim lub białym. Agapant afrykański kwitnie od lipca do września, a optymalnymi warunkami uprawowymi są słoneczne i ciepłe stanowiska oraz żyzne, piaszczysto-gliniaste podłoże. Piękną rośliną na balkon i taras jest również celozja, którą w warunkach naturalnych można spotkać w rejonach Afryki i Azji. Celozja jest rośliną jednoroczną o jasnozielonych, wydłużonych liściach. W zależności od odmiany, kwiaty celozji mogą mieć barwę białą, żółtą, czerwoną, różową bądź fioletową. Roślina ta dobrze rośnie zarówno w miejscach słonecznych, jak też częściowo zacienionych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 42 = 49