Jak umilić sobie bieganie?

Tryb życia

Niebywale modnie jest współcześnie żyć zdrowo, prowadzić sportowy tryb życia. Okazji istnieje do tego mnóstwo – ciągle organizowane są jakieś masowe imprezy, w których udział wziąć może każdy, nietrudno jest też znaleźć kilka siłowni nawet w niedużym mieście, .Równie łatwo jest ćwiczyć samodzielnie, wyłącznie przy pomocy internetowych doradców.

Bieganie

Zdecydowanie najbardziej popularną dziś formą utrzymywania dobrej formy jest chyba bieganie. Organizuje się przeróżne biegi. Mamy ich od koloru do wyboru: od tych najkrótszych po ekstremalnie długie, jak choćby biegi na 100 mil. Wielu z nas bez wątpienia uwielbia biegać przy akompaniamencie rozbrzmiewających w uszach melodii. Nie jeden biegacz ma jednak problem z doborem odpowiedniej muzyki na trening bądź zawody.

Jak wybrać muzykę do treningu? Co będzie odpowiednie?

Niezaprzeczalnie kompozycje, które zmotywują nas do jak najlepszych wyników. Liczne grono ubóstwia wprost ruszyć w trasę z jakimś mocnym rockowym lub metalowym kawałkiem. Mocne i szybkie brzmienia gitar elektrycznych, perkusji, a nawet chwytliwe wokale wrzucają nas na najwyższy bieg i wyciskają z nas to, co najlepsze. Jeśli jednak wiesz, że rock albo heavy metal to nie twoja domena, zdecyduj się po prostu na muzykę motywacyjną. W internecie można znaleźć jej mnóstwo, wiele stacji radiowych również nią dysponuje. I w tym wypadku nie jest to żaden ze wspomnianych wyżej gatunków muzycznych. A uwierzcie, że naprawdę warto jest zastosować muzykę podczas treningu. Jeśli można polecić choć jeden zespół tutaj, to na pewno trzeba wyróżnić Guns N’Roses. Któż ich nie lubi? A znają bez wątpienia wszyscy. Ich atrakcyjne utwory potrafią dać biegaczom solidnego kopa. I tak, jest to rock, ale nawet jeśli za nim nie przepadacie – spróbujcie, nie powinniście się zawieść. Z muzyką ów zespołu biega się naprawdę doskonale. To chyba jedne z najlepszych melodii do biegania.

Dobrze dobrana muzyka – wpływ na osiągi

Bez wątpienia bieganie z muzyką energiczną poprawia nasze możliwości. Udowodniono to nawet naukowo. Ponoć taka motywacja może podwyższyć nasze rezultaty nawet o 15%. Niekiedy faktycznie potrzebujemy mobilizacji, a dobrze dobrana muzyka niezaprzeczalnie ją nam zapewni, a ponadto istnieje ogromna szansa, iż poprawi osiągane przez nas wyniki. Jak jeszcze może pozytywnie wpłynąć na nas muzyka? Choćby stymuluje naszą koordynację ruchową. Jednak co jest najważniejsze? Pamiętajcie o własnym bezpieczeństwie! Należy mieć zawsze ustawioną odpowiednią głośność, by nie przeoczyć na przykład nadjeżdżającego samochodu lub jego klaksonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 63 = 67