Jak przytyć 10 kg?

Nie wszyscy skarżą się na nadwagę i chęć zrzucenia zbędnych kilogramów. Niektórzy walczą o każdy dodatkowy kilogram, ponieważ ich szybka przemiana materii nie pozwala im na stałe przytycie, a każdy stres, choroba czy zmiana menu kończy się ciągłym chudnięciem.

Chudnięcie nie jest zdrowym objawem i nie zawsze wynika z niedostatecznej ilości jedzenia, które spożywamy.

Często problemem jest jakieś schorzenie, które powoduje utratę wagi. Najczęstsze, medyczne powody chudnięcia to problemy z żołądkiem, tarczycą i hormonami, a także wpływ stresu, anemia i problemy natury psychicznej. Również niektóre leki powodują u jednych chudnięcie a u niektórych tycie.

Najważniejsze w optymalnym utrzymaniu wagi, w tym również w nabraniu niezbędnych kilogramów przez osoby z niedowagą jest ustabilizowanie sposobu żywienia i wyeliminowanie szkodliwych elementów własnego jadłospisu.

Nieprawdą jest, że tuczące jedzenie powoduje jedynie tuszę.

Dla chcących przytyć , medyczną radą jest spożywanie zdrowych pokarmów, przyjmowanie go o tych samych godzinach i kilka razy dziennie. Należy pamiętać o wszystkich koniecznych witaminach i substancjach odżywczych, dlatego jadłospis musi być mocno urozmaicony.

Często rozwiązanie stanowią syntetyczne odżywki, które wspomagają zdrowy jadłospis, takie jak odżywki wysokobiałkowe, pokarmy węglowodanowe, preparaty zwiększające łaknienie.

Wszystkie jednak próby przytycia u osób, które zauważają u siebie ciągły spadek wagi, powinny odbywać się pod okiem i kontrolą lekarza.