Jak poradzić sobie z bólem pleców? – 5 skutecznych sposobów

Ból pleców to dolegliwość, która pojawia się bardzo często u osób w różnym wieku. Wiele osób skarży się na taki ból, ale w ciągu dnia w ogóle nie dba się o swoje plecy. Ból ten przeważnie jest bardzo silny, a może mieć różnorodne przyczyny, które będą zależały od wieku oraz stanu zdrowia.

Jednym z lepszych rozwiązań na bóle pleców jest gorset ortopedyczny, który wspomaga powrót do pełnej sprawności, np. po wypadnięciu dysku albo przy bólach pleców o innym pochodzeniu. Taki gorset nie tylko wspomaga stabilizację kręgosłupa, ale również go odciąża.

Ból kręgosłupa? Czas na gorącą kąpiel i zdrowy sen

Ciepło ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, dlatego warto go wykorzystać podczas kąpieli. Aby wzmocnić działanie gorącej kąpieli, można do niej dodać sól do kąpieli, a także olejek eteryczny, np. miętowy albo lawendowy. Kąpiel w gorącej wodzie może uśmierzyć ból kręgosłupa, a do tego rozluźnia mięśnie. Ponadto, aby odciążyć kręgosłup i zmniejszyć ból pleców, warto położyć się do łóżka. Najlepiej położyć się na wznak i zasnąć też w takiej pozycji, gdyż rano będzie można obudzić się bez bólu. Cały dzień kręgosłup utrzymuje ciało w pozycji pionowej, a więc jest narażony na przeciążenia, zwłaszcza u osób otyłych.

Zimny lub gorący kompres też dobry

W przypadku silnego bólu pleców pomocne jest nie tylko ciepło, ale również zimno. Dlatego warto wykonać zimny kompres przy użyciu chłodnej wody albo kostek lodu. Taki kompres działa łagodząco po przyłożeniu ich w miejsce bólu. Sposób ten trzeba powtarzać przez kilka kolejnych dni. Z kolei gorący kompres wykonuje się przy użychttp://zrozumkobiete.pl/jak-poradzic-sobie-z-bolem-plecow-5-skutecznych-sposobow/iu folii spożywczej oraz materiału. Materiał należy wzmocnić w gorącej wodzie, wycisnąć jej nadmiar, a następnie przyłożyć w bolącym miejscu. Aby wzmocnić efekt, można owinąć materiał folią spożywczą, która będzie mogła zatrzymać ciepło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 5 =