Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Przydają się nie tylko w wiosną i latem. Są ważnym dodatkiem do ubioru i zarazem praktycznym gadżetem chroniącym nasze zdrowie. Umiejętnie dobrany podkreśli osobowość, doda uroku. Pozwala też ukryć się przed wścibskimi spojrzeniami. O czym mowa?

Koniecznie z filtrem i polaryzacją

 

Oczywiście, chodzi o okulary przeciwsłoneczne. Warto w nie zainwestować i nosić przez cały rok. Dlaczego? Dobre okulary posiadają filtr UV 400, który zatrzymuje promieniowanie ultrafioletowe niszczące wzrok. Nie należy więc kupować tego elementu ubioru na straganie. Nie warto oszczędzać na zdrowiu. Oprócz powłoki zatrzymującej promienie słoneczne przyzwoitej jakości okulary powinny mieć też warstwę polaryzacyjną.

Tanie okulary ze stojaka czy marketu, bez wspomnianych wyżej właściwości upośledzają nasz zmysł wzroku. Taki ekwipunek sprawia, że gorzej widzimy kształty i kolory. Ponadto szybciej niż zwykle zużywają się komórki w soczewce ocznej. To istotna wiadomość, gdyż komórki te nie odradzają się, stąd nasz wzrok z wiekiem jest coraz gorszy. My, m.in. poprzez dobór okularów, możemy jedynie zatrzymać na pewien czas i spowolnić ten proces.

Nie należy też sprawiać sobie okularów pierwszych z brzegu. One powinny pasować do naszej twarzy, osobowości, stylu ubierania się. W takim razie zastanówmy się, jak dobrać okulary, by były naszą ozdobą.

Do twarzy owalnej pasują niemal każde binokle. Należy jedynie unikać fasonów wąskich i wychodzących poza twarz. Osoby z twarzą kwadratową najlepiej będą prezentować się w modelach zaokrąglonych na dole oraz owalnych. Zdecydowanie powinny unikać okularów za dużych i kanciastych. Twarz trójkątna najlepiej będzie wyglądać w modelach lekko zaokrąglonych.

Co z osobami mającymi twarz okrągłą uchodzącą za najtrudniejszą w stylizacji. Dla takich ludzi też jest skuteczna rada. To okulary kanciaste i prostokątne. Dlaczego? Taki fason wyszczupla pyzowate kształty.

A jakie trendy obecnie obowiązują w kwestii doboru okularów? Modne są okulary we wzory oryginalne i klasyczne. Na topie są także modele kocie, prostokątne i okrągłe. Te pierwsze uwodzą, drugie dodają pewności siebie, a ostatnie w połączeniu z odpowiednimi kolorami – podkreślają urodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 3