Idealna kreska na oku – czym ją wykonać?

Kreska na oku rewelacyjnie podkreśla makijaż i modeluje oko. Umiejętne jej wykonanie potrafi optycznie powiększyć oczy i nadać spojrzeniu głębi. Kreskę można wykonać za pomocą ciemnego cienia do powiek, kredki, ołówkowego eyelinera lub żelu, który nakłada się cienkim skośnym pędzelkiem.

 

Subtelne i delikatnie podkreślone oko – jak zrobić kreski kredką i cieniem do powiek?

Oko można podkreślić kredką lub cieniem do powiek. Kredka daje bardzo naturalny efekt przydymionego oka. Osoby mniej wprawione w robieniu makijażu mogą namalowaną kreskę rozetrzeć odpowiednim pędzelkiem, dzięki czemu linie nie muszą być idealnie równe. Do nakładania kreski cieniem do powiek potrzebny będzie cienki, skośny pędzelek, który ma w swojej ofercie każdy sklep kosmetyczny online czy stacjonarny.

 

Jak zrobić kreskę eyelinerem w pisaku?

Eyeliner w pisaku wygląda jak cienki ołówek. Malowanie precyzyjnych kresek za jego pomocą polecane jest zwłaszcza kobietom, które nie mają jeszcze dużej wprawy w robieniu makijażu. Ołówkowy eyeliner pozwala łatwo dotrzeć w miejsca między rzęsami, co daje optyczny efekt ich zagęszczenia. Kosmetyk pozwala wykonać bardzo cienką i precyzyjną kreskę, idealną do codziennego, naturalnego make-upu. Drobna końcówka eyelinera pozwala na ładne i ostre wykończenie kreski.

 

Za pomocą linii wzdłuż rzęs można optycznie wydłużyć oko, by wyglądało proporcjonalnie do twarzy. Na początku należy określić kąt nachylenia kreski. Wystarczy pędzel do makijażu przyłożyć do płatka nosa i miejsca zewnętrznego kącika oka. Linia kreski ma być przedłużeniem dolnej linii rzęs. Kolejnym krokiem jest namalowanie linii, która łączy dół z górą, a następnie wyciągnięcie jej na całą powiekę.

 

Kreska na oku – eyeliner w żelu

Precyzyjne wykonanie makijażu można osiągnąć za pomocą cienkiego skośnego pędzelka i eyelinera w żelu. Kosmetyk zapewnia trwały i efektowny makijaż. Żel nie kruszy się i nie rozmazuje, dlatego jest idealny na mocny wieczorny makijaż, np. smokey eyes. Efekt przydymionych oczu osiągnie się, gdy kreskę się lekko rozetrze ciemnym cieniem. Do płynnego eyelinera najlepiej wybierać pędzle z syntetycznego włosia, ponieważ łatwiej je oczyścić oraz nałożyć nimi kosmetyk. Pędzelki muszą być cienkie i mieć skośne zakończenie lub długie i ostre. Kreska ładnie prezentuje się w oprawie matowych cieni, np. grafitowych, brązowych lub czarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 5