Gry internetowe mmorpg

Gry mmorpg to skrót od angielskiego Massively Multiplayer Online Role Playing Game, co oznacza grę z dużą ilością graczy online. Najczęściej są to gry przygodowe, w których symbolizujemy daną postać i wykonuje ona określone zadania, przechodzi różne etapy i pokonuje przeciwników, którzy stają im na drodze.

Gry tego typu są bardzo popularne nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim na całym świecie, ponieważ gra online nie ma ograniczeń jeśli chodzi o miejsce na świecie, poza niektórymi warunkami technicznymi umożliwiającymi grę, jak szybkie łącze internetowe.

Gry te pochłaniają nie tylko młodych ludzi, ale również większość dorosłych, którzy potrafią tygodniami grać i rywalizować z ludźmi z całego świata. Taka gra może wciągnąć na dobre, ponieważ rywalizujemy de facto z prawdziwymi osobami, nie natomiast z postacią z komputera i od prawdziwych umiejętności drugiej osoby zależy wynik gry i osiągnięcia.

W tego typu grach często można realnie zbierać pieniądze, kupować broń, zbierać określone profity. Zamożniejsi mogą jednak bez wygranej osiągnąć pewne zdobycze, wystarczy że w tzw. Realu zapłacą za nie prawdziwymi pieniędzmi. Niektórzy fani są w stanie wydać naprawdę poważne sumy na zakup tego typu sprzętu, aby tylko pokonać przeciwników.

Nie tylko jednak sprzęty, broń i dodatkowe pomoce są w grze płatne. Zdarza się bowiem, że i sama gra od pewnego momentu staje się już dostępna tylko po opłaceniu konkretnej sumy. Większość na szczęście jest jeszcze dostępna dla wszystkich za darmo.