Dwa praktyczne sposoby, żeby upiąć wygodne koki

Istnieją różne uczesania. Powinniśmy postawić na takie, w jakim czujemy się najlepiej. Wybór jest jednak skomplikowaną sprawą, ponieważ wiele zależy od naszego charakteru, temperamentu, stylu bycia, ubierania się.

Oponka albo skarpetka

 

Zwykle czeszemy się w taki sposób, który do nas pasuje. Są jednak ludzie, którzy lubią się wyróżniać, lubią przyciągać uwagę. Takie osoby z pewnością postawią na coś ekstrawaganckiego, niestandardowego. Mogą to być modne, efektowne fryzury, kolory, pasemka. Jednak większość osób stawia na bezpieczne rozwiązania, czyli eleganckie i klasyczne uczesania, które będą podkreślać urodę, dodawać uroku, ale nie będą krzykliwe.

Do tych ostatnich zalicza się kok, który świetnie sprawdza się praktycznie o każdej porze roku, ale najbardziej – latem. Dzięki wysokiemu upięciu szyja jest odsłonięta, skóra oddycha. W upalnej pogodzie podnosi to zdecydowanie komfort pań z długimi włosami, które latem stają się zmorą. Kok to bardzo wygodna fryzura, która dodaje dziewczęcego uroku każdej kobiecie.

Kok sprawdza się niemal na każdej imprezie. Jak go wykonać? Istnieje wiele sposobów. Do najprostszych zaliczają się te, w których używa się gąbeczki i skarpetki.

W pierwszym przypadku czesanie zaczynamy od zebrania włosów w kucyk i związania ich frotką. Następnie używamy wypełnienia, czyli wspomnianej gąbki, którą przekładamy przez kucyk. Po przełożeniu rozkładamy włosy na tym wsparciu w taki sposób, żeby zakryć gąbkę. W dalszym kroku rozdzielamy włosy na środka czoła, zebrać do tyłu i owinąć wypełnienie. Przy układaniu włosów warto używać szerokich wsuwek, które utrwalą klasyczną fryzurę. Tak wykonane koki można jeszcze upiększyć spinkami albo kwiatami.

Jeśli zamierzamy wykorzystać skarpetkę, musimy zrobić kucyk jeszcze wyżej niż w pierwszym przypadku. Później obcinamy końcówkę skarpetki, zwijamy i przepychamy przez nią włosy, poczynając od końcówek. Pozostałe włosy ukrywamy u nasady koka i upinamy wsuwkami. Wedle uznania można zastosować inne ozdoby w postaci opaski, kwiatów, spinek.

Sposób na skarpetkę poleca się szczególnie tym paniom, które nie mają gęstych włosów albo akurat nie dysponują oponką z gąbki czy innym wypełnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

21 − 16 =