Do czego przydaje się scrapbooking i dlaczego warto stosować taką technikę zdobnictwa?

Scrapbooking to metoda ręcznego zdobienia za pomocą przeróżnych akcesoriów, jak: kolorowe papiery, naklejki, tasiemki, stemple, sznurki czy koraliki. Technika rewelacyjnie sprawdza się do dekorowania albumów na zdjęcia, notesów czy kartek okolicznościowych. Przedmioty ozdobione metodą scrapbookingu to oryginalny pomysł na prezent czy kreatywną zabawę z dzieckiem.

 

Niepowtarzalny album na zdjęcia

 

Technika scrapbookingu najczęściej wykorzystywana jest do tworzenia niepowtarzalnych albumów na zdjęcia. Wystarczy kupić pusty album i ozdobić go według własnych upodobań, za pomocą takich akcesoriów, jak: kolorowe papiery, piórka, naklejki, koronki, tasiemki, a nawet ozdoby z drewna. Własnoręcznie wykonany przedmiot to rewelacyjny pomysł na prezent dla bliskiej osoby, np. z okazji rocznicy ślubu. W środku albumu można wówczas umieścić ulubione zdjęcia z drugą połówką, bilety z podróży poślubnej czy drobne pamiątki przywiezione ze wspólnych wakacji. Album na zdjęcia to również oryginalny pomysł na podziękowanie dla rodziców w trakcie przyjęcia weselnego.  

 

Oryginalny dziennik

 

Scrapbooking sprawdza się również do tworzenia wyjątkowych notesów, które mogą posłużyć, np. jako pamiętniki. Za pomocą kreatywnych akcesoriów można również od podstaw stworzyć  osobisty dziennik do relacjonowania, np. sukcesów sportowych czy postępów w odchudzaniu. Miłośnicy gotowania mogą wykorzystać scrapbooking to stworzenia oryginalnej książki kulinarnej, gdzie umieszczą swoje autorskie przepisy, zdjęcia potraw czy wartości odżywcze poszczególnych dań. Dzięki technice zdobienia można również tworzyć rodzinne pamiątki na całe lata, takie jak album z przebiegu ciąży czy pierwszego roku życia dziecka i umieścić w nim zdjęcia USG, odciski stóp malucha czy relacje z najważniejszych wydarzeń.

 

Kartki okolicznościowe

 

Scrapbooking pozwala również na tworzenie oryginalnych kartek okolicznościowych, np. na Boże Narodzenie, Wielkanoc, urodziny, imieniny, chrzest czy komunię dziecka. W sprzedaży są także specjalne papiery z motywami świątecznymi i na różne okazje. Za pomocą techniki scrapbookingu można także tworzyć niezbędne dodatki weselne, takie jak: zaproszenia na ślub, księgę gości czy etykiety na stoły z nazwiskami gości.

 

Pomysł na zabawy z dzieckiem

 

Scrapbooking to, oprócz tworzenia unikatowych i spersonalizowanych przedmiotów, również pomysł na kreatywne spędzenie czasu. Wspólne ozdabianie albumów czy kartek okolicznościowych to doskonała zabawa także dla najmłodszych. Scrapbooking nie tylko rozwija wyobraźnie, ale i zdolności manualne malucha, a do tego zapewnia fantastyczną rozrywkę na wiele godzin.

 

Magdalena Bytys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

92 − 84 =