Czy telefon komórkowy to dobry pomysł na prezeznt?

Wybierając prezent dla bliskiej osoby, często nie wiemy na co się zdecydować. W sklepach co prawda jest mnóstwo promocji, ale gdy nie wiemy czy uda nam się trafić w gust obdarowanego, nawet największa obniżka może pójść na marne. Co w takim wypadku powinniśmy kupić, by nasz bliski szczerze ucieszył się z prezentu i nie musiał go później oddawać ?


Telefony

Czy telefon komórkowy to dobry pomysł na prezent? Z reguły tak – musimy pamiętać jednak o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim, musimy zastanowić się, czy osoba której chcemy podarować nowy telefon rzeczywiście go potrzebuje. Może przecież okazać się, że niedawno wymieniła swój model na nowy, lub otrzymała go w wyniku przedłużenia umowy z operatorem. Dzisiaj operatorzy prześcigają się w różnego rodzaju ofertach i oferują najnowsze modele telefonów, oczywiście w zamian za dość wysoki abonament.

Dla kogo?

Musimy też pomyśleć nad tym, czy dany telefon będzie spełniał oczekiwania obdarowanej osoby. Jeżeli jest ona przywiązana do jednej marki, a dostanie od nas telefon od innego producenta, prawdopodobnie nie będzie zadowolona z prezentu. Najlepiej wcześniej dyskretnie wypytać daną osobę, czy ma jakieś sprecyzowane preferencje względem marki. Wtedy łatwiej będzie nam uniknąć ewentualnej wpadki przy wyborze odpowiedniego modelu.

Telefon dla dziecka

Coraz częściej sprawiamy prezenty dzieciom w postaci telefonów komórkowych. Najczęściej są to różnego rodzaju specjalne okazje, jak pierwsza komunia. Obdarowywanie najmłodszych prezentami to jednak trudna sprawa, często zależna od wieku dziecka. Raczej nie warto dawać telefonów komórkowych dzieciom poniżej 8-ego roku życia. Takie dziecko zazwyczaj nie ma jeszcze realnej potrzeby posiadania komórki i może ją traktować tylko w celu pochwalenia się nowym gadżetem przed znajomymi ze szkoły. Zdarza się też, że rodzice młodej osoby nie życzą sobie, by ich dziecko było obdarowywane tak drogimi prezentami, lub po prostu nie chcą, by posiadało już własny telefon. W takiej sytuacji trzeba koniecznie skonsultować z nimi ewentualny prezent dla ich pociechy, by uniknąć późniejszych nieporozumień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

66 − 64 =