Blond za pomocą farby

Marzeniem wielu kobiet jest posiadanie anielskich pukli o blond kolorze. Nie każda jednak dostała taki prezent w naturze, a za pomocą koloryzacji, bywa niekiedy trudno utrzymać efekt z odpowiednim stanem włosów. Oto kilka sposobów, aby cieszyć się ładnym blondem.

Rozjaśniacz a farba

Włosy blond wyglądają pięknie, o ile są dobrze zadbane. Jednak nawet najlepsza pielęgnacja nie jest w stanie zapewnić im dobrego wyglądu, gdy niszczone są rozjaśniaczem. Dlatego o wiele lepszym wyjściem jest sięganie po farby do włosów, w których stosowanu jest oksydant, a nie niszczycielski rozjaśniacz. W ten sposób można rozjaśnić włosy nawet do 5 tonów i to bez większych zniszczeń.

Dobór odpowiedniego odcieniu

Aby jednak uzyskać ładny blond za pomocą farby do włosów, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych wskazówek. Przede wszystkim, gdy naturalny kolor włosów to brąz lub ciemny blond, najlepiej jest sięgnąć po farbę super-rozjaśniającą. Są to zwykle produkty, które posiadają numer 11 lub 12. Farby te opatrzone są również określeniem typu: “platynowy blond”. Nie powinno się mieć jednak obaw, że identyczny kolor otrzyma się na swoich włosach. Jak już wspomniano wcześniej, farba nie ma takiej mocy jak rozjaśniacz, stąd wysokie numery farb są w stanie nadać włosom piękny i naturalny kolor blond. Warto również zwrócić na dodatkowe numery, jakimi opatrzone są farby do włosów. Jeśli przykładowo, zależy nam na zimnym odcieniu blondu, należy wybierać farby, które po pierwszym numerze (choćby wspomniane już 11 i 12), posiadają 1 lub 2. Czyli farba o numerze 11.11 to popielaty blond. Natomiast numer 0 oznacza naturalny odcień, stąd jest idealny dla pań, którym zależy na klasycznym blondzie. Numerek 3 oznacza tony miedziane, a więc farba do włosów blond nada włosom złoty i słoneczny kolor. Nie zawsze jednak zadaniem farby popielatej jest nadanie szarego koloru włosów. Blondy mają tendencje do wybijania rudych i żółtych tonów, stąd stosując popielatą farbę, traktuje się ją po prostu jako neutralizator.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 11 =